Matej Lukáč

Web Developer

Moje projekty

Poliklinika Giraltovce

Stará stránka polikliniky v Giraltovciach už nespĺňala potreby dnešnej doby a tak sa rozhodli pre redizajn. Pre jadro stránky bol využitý redakčný systém WordPress. Stránka bola vyvýjaná pomocou Dockeru, čo zjednodušilo vývoj na lokálnom prostredí. Využívané boli aj ďalšie štandardné technológie dnešnej doby ako HTML5, SCSS a jQuery. Grafika stránky bola tiež riešená v mojej réžii.

Otvoriť stránku

Nová BBZ aplikácia

Brezovský beh zdravia je moja srdcovka. Každým rokom sa počet bežcov zvyšoval a starý systém na registráciu, výsledky a všetky veci okolo behu, ktorý sme mali zaužívaný už nestíhal. Preto som sa rozhodol na Laraveli a Vue postaviť novú internetovú aplikáciu, ktorá by to všetko zvládala oveľa lepšie a nám by tak odpadlo mnoho ďalších starostí. Okrem týchto flareworkov som sa nezaobišiel ani bez klasického HTML5 a SCSS, výnimočne bolo využívané aj  jQuery a na oživenie stránky bola použitá knižnica AOS.

Otvoriť stránku

The Sports Initiative

Nový NFT projekt združenia amerických športovcov. Vytvorená bola pomocou HTML šablóny, naštýlovaná CSS-kom a na oživenie jednotlivých komponentov bol použitý javascript. Pri tejto webstránke bola kladená veľmi vysoká dôležitosť rosponzívneho zobrazenia pre všetky možné zariadenia od 4K až po najmenšie mobilné telefóny. Stránka bola nasledne zapracovaná do WordPress-u.

Otvoriť stránku

Sad Rhinos CNFT

Sad Rhinos je ďalší z množstva NFT projektov, ktoré si v dnešných časoch prerážajú cestu k sláve. Tento nemá však za úlohu iba naplniť vrecká jeho tvorcom. Je oficiálnym partnerom organizácie Ol Pejeta conservancy, ktorá sa stará o posledné 2 severné biele nosorožce. 30% z výťažku putuje práve pre túto organizáciu. Grafika pre web stránku bola dodaná. Šablóna web stránky bola naprogramovaná v HTML5 a SCSS. Na jej oživenie bol využitý javascript a jQuery.

Otvoriť stránku

The Attack on Vitalik

Zažite na vlastnej koži fantastický príbeh hrdinov Vitaliku. Pri príležitosti komixu The Attack on Vitalik sa jeho tvorcovia rozhodli modernizovať aj webovú stránku. Jednou z požiadaviek bolo aj to, aby sa dal obsah na stránke jednoducho a rýchlo meniť. Preto bol ako redakčný systém využitý WordPress, do ktorého bola naprogramovaná šablóna na mieru, podľa dodanej grafickej predlohy. Okrem klasického HTML5 a SCSS, bol využívaný aj najnovší javascript a jQuery a na oživenie stránky bola použití knižnica AOS.

Otvoriť stránku

BAJUZ vkladový fond

Malá prezentačná single page pre organizáciu bajuzki, ktorá sa zaoberá okrem iného aj investovaním do krypto mien. Vytvorená bola pomocou HTML šablóny, naštýlovaná CSS-kom a na oživenie jednotlivých komponentov bol použitý javascript. Pri tejto webstránke bola kladená veľmi vysoká dôležitosť rosponzívneho zobrazenia pre všetky možné zariadenia od 4K až po najmenšie mobilné telefóny.

Otvoriť stránku

Tobi Group s.r.o.

Stavebná spoločnosť Tobi Group s.r.o. ma oslovila s tým, že ich web je starý, nespĺňa ich očakávania a chceli by ho urobiť trochu modernejší. Slovo dalo slovo a po necelom mesiaci prác vznikla nová webstránka. Postavená bola už klasicky na redakčnom systéme WordPress. Ten bol zvolený z dôvodu jednoduchej administrácie obsahu, ktorý by sa mal na stránke pravidelne meniť a aktualizovať. Na tvorbu šablón bolo používané HTML5 a SCSS. O všetko ostatné sa stará javascriptová knižnica jQuery.

Otvoriť stránku

Chata Janko

Táto webstránka je ďalšou zo série webstránok, ktoré majú slúžiť na prezentáciu chaty a dáva Vám ako návštevníkovi možnosť rezervovať si túto chatu, ktorá sa nachádza v blízkosti vodnej nádrže Domaša. Stránka je postavená na redakčnom systéme WordPress, rezervačný systém bol vyskladaný na mieru, podľa požiadavky zákazníka.

Otvoriť stránku

Podpor Sninu

Malá prezentačná single page pre neziskovú organizáciu Daniela J. Kratkeho, ktorý sa narodil v Snine a má snahu toto mesto podporovať v rozvoji. Práve preto bola vytvorená aj táto webstránka. HTML šablóny boli implementované do redakčného  systému WordPress.

Otvoriť stránku

Legnotrade s.r.o. – Strešné centrum

Po tom, čo firma Legnotrade s.r.o. rozšírila svoj sortiment a začala podnikať aj v oblasti strešných krytín, bolo nutné rozšíriť aj ich internetovú stránku. Dohodli sme sa na vytvorení novej samostatnej stránky, nezávislej od tej pre Drevovýrobu, no inšpirovali sme sa jej dizajnom. Do šablóny bolo zapracovaných pár nových prvkov a celá stránka bola následne implementovaná do WordPressu.

Otvoriť stránku

Obec Brezov

Obec Brezov je moja rodná obec, kde som strávil celé svoje detstvo. Web stránku mala v žalostnom stave a tak som si povedal, že na to, aby spĺňala svoju funkciu a udržiavala občanov obce informovaných, by si zaslúžila novú, prehľadnejšiu a hlavne responzívnu. Nová webstránka beží na redakčnom systéme WordPress, aby ju mohli starostovia jednoducho udržiavať aktuálnu. Tiež do nej boli pridané nové prvky, ako napríklad udalosti v obci alebo fotogaléria. Na tvorbu šablón bolo používané HTML5 a SCSS. O všetko ostatné sa stará javascriptová knižnica jQuery.

Otvoriť stránku

9 Stars, s. r. o.

Jednoduchý reprezentatívny web pre spoločnosť 9 Stars. Stránka si nevyžadovala využitie redakčného systému a tak stačilo pár riadkov HTML kódu, ku ktorým sa pridalo CSS3 a Javascript a nová stránka bola na svete. Súčasťou práce bolo zabezpečiť HTTPS protokol a vytvoriť info mailovú kontaktnú adresu.

Otvoriť stránku

Geluk s.r.o.

Geluk s.r.o. je spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a predajom áut zo zahraničia. Donedávna na inzerciu využívali portály tretích strán, no rozhodli sa urobiť ďalší krok a po novom už môžu autá ponúkať aj prostredníctvom svojej novej webstránky. Mojou úlohou bolo navrhnúť logo spoločnosti a zakomponovať ho do grafického návrhu webstránky. Nasledovalo vytvorenie stránky a jej implementácia do redakčného systému WordPress. Kedže spoločnosť obchoduje po celom svete, stránka je trojjazyčná.

Otvoriť stránku

Brezovský beh zdravia

Brezovský beh zdravia je projekt, ktorý má za sebou už pár pekných ročníkov a je to projekt, ktorý beží v mojej rodnej dedinke. Preto som sa podujal a vytvoril preň webstránku, ktorá má za úlohu uľahčiť prácu všetkým organizátorom. Jej súčasťou je okrem iného napríklad registrácia bežcov, generovanie registračných emailov s informáciami či časomiera, ktorá sa využíva pri samotnom behu a výsledné časy bežcov automaticky zapisuje a vyhodnocuje na stránke. „Bežíme“ už tradične na redakčnom systéme WordPress.

Otvoriť stránku

Chata Domaša

Webstránka pre chatu na vodnej nádrži Domaša mala vyzerať jednoducho, moderne a prehľadne. Hlavnou úlohou bolo navrhnúť rezervačný systém, ktorý by prenajímateľovi uľahčil spravovanie rezervácií a zobrazoval na stránke aktuálne voľné termíny na podnájom. Finálna webstránka beží na WordPresse.

Otvoriť stránku

Legnotrade s.r.o. – Drevovýroba

Legnotrade bol projekt, ktorý bol trošku iný, ako moje ostatné projekty. Dohodli sme sa na tom, že grafiku si vytvoria sami a mojou úlohou bude len naprogramovať ju do finálnej webstránky. Stránka bola písaná v HTML5 a CSS3 a v niektorých jej častiach bolo tiež potrebné využiť jQuery. Výsledná šablóna bola zapracovaná do WordPressu.

Otvoriť stránku

Moringa Oleifera

Moringa Oleifera, nazývaný tiež “Strom života” je v miestach výskytu vysoko cenený pre zaujímavý obsah látok. Webstránka, na ktorej som mal možnosť spolupracovať, má za úlohu oboznámiť jej návštevníkov s pozitívnymi účinkami tejto rastliny na ľudský organizmus. Mojou úlohou na tomto projekte bolo vytvoriť frontend z vopred predpripravenej grafiky.

Otvoriť stránku

Futbalový klub Veľké Bierovce – Opatovce

Vedenie futbalového klubu Veľké Bierovce – Opatovce robí svoju prácu dobre. To je vidieť nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Už im nestačilo svojich fanúšikov informovať iba prostredníctvom sociálnych sietí a tak sa rozhodli pre novú webstránku. HTML šablóna je napísaná v najnovšom HTML5 a CSS3 a následne pre jednoduchú administráciu zapracovaná do WordPressu.

Otvoriť stránku